Aktualności

03-04-2016      Intronizacja relikwii św. Siostry Faustyny

 

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 03.04.2016 roku o godz. 14.00 w licznie wypełnionym kościele parafialnym w Ratnowicach ogarnęła nas niezwykła radość i wewnętrzny pokój, skupienie modlitewne z faktu, iż od dziś na zawsze w darze relikwii z cząstki kości /ex ossibus/ otrzymujemy Wielką Patronkę Sekretarkę Bożego Miłosierdzia – świętą Siostrę Faustynę Kowalską.

 

 

 

 

13-06-2015   Odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego w Mesznie

 

W sobotę 13.06.2015 r o 16.15 wyruszyliśmy z figurą  Pani Fatimskiej modląc się za całą parafię modlitwą różańcową. Mszy św. przewodniczył i słowo do nas skierował ksiądz Wojciech Lippa – kanclerz kurii diecezjalnej w Opolu. Na koniec trzymaliśmy wypieczone z ciasta ryby, które symbolizują pierwotny znak chrześcijan, jak i jeden z epizodów z życia św. Antoniego, gdzie lud nie chciał go słuchać zwrócił się do Jeziora. Tam podpłynęły ryby i z otwartymi pyszczkami słuchały słów Jego.

 

04-06-2015   Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w tradycji ludowej zwane Bożym Ciałem) jest to święto obchodzone przez Katolików ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to święto obowiązujące Katolików do uczestniczenia w tym dniu we mszy świętej. Boże Ciało jest świętem obchodzonym 60 dni po Wielkanocy. W Polsce tradycyjne uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała obejmują mszę świętą, po której następuje procesja do specjalnie zbudowanych na ten cel czterech ołtarzy. Przy każdym z ołtarzy odczytywany jest fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. W uroczystej procesji biorą udział wierni, często ubrani w ludowe stroje. Dzieci posypują drogę procesji kwiatami, niesione są święte obrazy i śpiewane pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu.

 

17-05-2015  Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II

Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II

W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego przyjęliśmy do naszej parafii relikwie
Ex Saguine – z krwi św. Jana Pawła II. To nie przypadek, że obecnie relikwie znajdują się w bocznej nawie kościoła, u boku Maryi, której to ofiarował całe swe życie. Totus Tuus, dewiza papieża, św. Jana Pawła II, kilkakrotnie powtórzona w jego testamencie.

Totus Tuus ego sum et omnia mea Tua sunt.
Accipio Te in mea omnia.
Praebe mihi cor Tuum, Maria.

Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy.
Przyjmuję Ciebie całym sobą.
Daj mi Swoje serce, Maryjo.

 

 

02-05-2015   Maryjo Królowo Polski

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski

Maryjo Królowo Polski

„MARYJO JESTEM PAMIĘTAM I CZUWAM… ”
Dnia 2 maja br. o godz. 11.00 odbyła się Msza święta wotywna ku czci Maryi
Królowej Polski. Dziękowaliśmy Panu Boga za dar Maryi, która tak mocno
za całym światem i naszą Ojczyzną, naszymi rodzinami

nieustannie oręduje…

 

25-04-2015  I Komunia Święta

Konwent Kapłański Jasienica Górna 2015

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie,
do takich należy Królestwo Niebieskie.”

(Mk 10, 14)

Najdrożsi Rodzice i Opiekunowie. Dziękując  Panu Bogu, pragnę i Wam wyrazić moją wdzięczność za dar owocnej współpracy w przygotowanie dzieci do przyjęcia Jezusa do swego serca w Komunii Świętej. Modlę się, by to, czego staliśmy się świadkami, nieustannie przybliżało nas wszystkich do Jezusa – jedynej Drogi, Prawdy i Życia.

09-04-2015

Konwent Kapłański Jasienica Górna 2015

Raz do roku, zazwyczaj podczas Oktawy Wielkanocnej ma miejsce KONWENT KAPŁANÓW danego dekanatu. W tym roku dnia 9 kwietnia nasza Parafia była zaszczycona darem obecności 16 -stu kapłanów przy ołtarzu w kościele p. w. św. Mikołaja Biskupa w Jasienicy Górnej. Na czele z ks. Dziekanem i licznie obecnymi Parafianami dziękowaliśmy Chrystusowi Najwyższemu, Wiecznemu Kapłanowi za łaskę kolejnej rocznicy święceń kapłańskich prosząc o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, kontemplacyjne
z naszej Parafii. Za okazaną pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości składa wielkie Bóg zapłać. Zachęcam do obejrzenia kilku zaledwie zdjęć w tej przepięknej uroczystości i modlitwy w intencji kapłanów z darem modlitwy z wyrazami uznania i wdzięczności.

02-04-2015 –  06-04-2015

Najdrożsi Parafianie!

Uroczystość Triduum Paschalnego wraz z procesją rezurekcyjną z Zmartwychwstałym Chrystusem mamy za sobą. Warto raz jeszcze w chwilach wolnych zatrzymać się
i pomyśleć co uczynił dla nas Jezus i jaka będzie
w codzienności odpowiedź moja i Twoja na Jego miłosierdzie.

26-03-2015 – 29-03-2015

 

W dniach od 26 – 29 marca 2015 odbyło się Odnowienie Misji Świętych w Naszej Parafii, które prowadził dla nas o. Marcin Gromadecki benedyktyn z Biskupowa. Ostatnie Misje Parafialne miały miejsce w czerwcu 2013 roku. Umocnieni słowem i przykładem o. Marcina przystępujemy do największych świąt w kościele katolickim jakim są Święta Wielkanocne.     Niech Wam Bóg Błogosławi…..

06-03-2015

Dnia 6 marca w Kościele Dekanalnym w Otmuchowie, odbyło się czuwanie, którego hasłem przewodnim było “Podnieś mnie Jezu”. Rozpoczęło się o godzinie 19.30, wspólnym śpiewem i konferencją, po której była okazja do spowiedzi. Następnie odprawione zostało Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza święta. Dziękuję wszystkim za przybycie i żarliwy udział.

Organizatorem czuwania był ks. Jacek – Proboszcz Parafi w Ratnowicach.

 

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje

 imię, tam jestem pośród nich”
(Mt 18,20)

06-01-2015  Orszak Trzech Króli

Uczestniczyliśmy w uroczystości Orszak Trzech Króli – uroczystość powiązana była z jasełkami, koncertowaniem i wspólnym kolędowaniem. Zdjęcia dostępne w galerii.